Ogrody Graua szlachetne miejsce
na mapie Wrocławia

Inwestycja Ogrody Graua położona jest na terenie Ołubina, dzielnicy o najbogatszych tradycjach osadniczych. Od północnego­wschodu otula je zielone ramię Parku Szczytnickiego. Jego lokalizacja jest strategiczna, ponieważ leży w sąsiedztwie ważnej pod względem komunikacyjnym osi, łączącej dwa porządki: historyczny z nowoczesnym.

Plac Grunwaldzki – 800 m

10 min pieszo

Park Szczytnicki – 950 m

12 min pieszo

Ogród Japoński – 1,7 km

7 min rowerem

Ogród Botaniczny – 1,5 km

6 min rowerem

Dworzec Główny –  3,7 km

15 min samochodem

Bliscy sąsiedzi Ogrodów Graua

Nadodrze

Porównywane z berlińskim Prenzlauer Bergiem. Nadodrze to pełna życia, modna dzielnica Wrocławia, która słynie z ulicznych murali, zdobiących XIX­wieczne kamienice oraz podwórka. W galeriach i sklepach z wyposażeniem wnętrz można zakupić dzieła współczesnego, polskiego designu, zaś modne kawiarnie i bary artystycznej atmosferze sąsiadują z delikatesami i piekarniami, zaopatrzonymi w ekologiczne produkty.

Wielka Wyspa

To właśnie tu latem koncentruje się plenerowa aktywność wrocławian. Słonecznymi popołudniami, w pawilonach z widokiem na park fontann i pod pergolami, kultywowane są tradycje eleganckich spotkań – co wywodzi się jeszcze z lat przedwojennych. Wielka Wyspa to obecnie także miejsce koncertów festiwali. Również tutaj znajduje się najstarszy w Polsce ogród zoologiczny nowoczesna Hala Stulecia czy bajkowy Ogród Japoński.

Ogród Japoński

Ten unikatowy, żywy fragment japońskiej kultury pozwala naprawdę odetchnąć od codzienności. Otwarty od kwietnia do października, jest miejscem pokazów wykwintnej sztuki parzenia herbaty, nastrojowych koncertów oraz wyselekcjonowanych wydarzeń plenerowych.

Bulwar Xawerego Dunikowskiego

Dobry adres zarówno na błogie dolce far niente, jak również aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Do tego miejsca przyciąga wrocławian panoramiczny widok na Ostrów Tumski wraz z promenadą Włostowica. To amfiteatr, tętniący życiem w letnim sezonie. Nowoczesne restauracje na zacumowanych barkach sprawiają, że w słoneczne dni Bulwar staje się oczywistym wyborem – nie tylko dla sezonowych spacerowiczów.

Teatr Muzyczny Capitol

Tu warto i wypada bywać. Teatr Muzyczny Capitol to dumny i niepokorny duch dolnośląskich scen dramatyczno ­muzycznych. Cechuje go nowoczesność i oryginalność– zarówno repertuaru, jak i modernistycznej architektury gmachu, w którym ma swoją siedzibę. Popularna wśród wrocławskich elit przystań, przyciągająca największe osobowości piosenki aktorskiej. Tutaj za każdym razem wraca się z przyjemnością.

Opera Wrocławska

Od XVII wieku miejsce to cieszy się ogromną sławą wśród publiczności, spragnionej teatralnych i operowych uniesień. Mieszcząca się w samym sercu miasta, w klasycystycznym budynku autorstwa Carla Ferdinanda Langhansa, Opera Wrocławska przez lata gościła na swoich deskach największych dyrygentów, solistów i kompozytorów. Wpisała się tym samym na stałe w poczet najlepszych europejskich i światowych scen.

Odkryj uroki okolicy

Ogrody Graua - bądź w centrum
wydarzeń

Ogrody Graua to Wrocław na wyciągnięcie ręki. Bliskość centrum miasta sprawia, że wszystko, czego potrzebujesz do komfortowego życia, masz pod ręką. Siedziby firm, punkty usługowe i handlowe, restauracje, miejsca rekreacji czy uczelnie. Dzięki temu szybko i sprawnie załatwisz codzienne sprawy, ale też masz nieograniczony dostęp do wrocławskich atrakcji rozrywkowych i kulturalnych.